Marmury
Travertyny
Kwarcogranity:
    -Chenille
    -Pianoforte
Onyxy

Od starożytności stosowany jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny. Marmur jak powszechnie wiadomo jest skałą krystaliczną, odmianą dość gęstego wapienia. Składa się głównie z kalcytu, dolomitu i ich kombinacji. Sam kalcyt jest barwy białej, jednak zalążki innych minerałów umożliwiają wybór szerokiej gamy różnych kolorów tego naturalnego kamienia. Marmur jest skałą idealną jeśli chodzi o polerowanie. Dzięki temu wykorzystuje się go w branży budowlanej i rzeźbiarskiej. Liczne kolory jak i jego struktura to wyzwanie dla niejednego artysty czy projektanta.
Marmur stosuje się do miejsc spokojnych, nietłoczonych. Polecamy obudowę nim blatów łazienkowych, parapetów, jest też idealny do wyrobów schodów wewnętrznych czy też podłóg. Szczególnie pięknie, marmur prezentuje się jako obudowa kominków w formie nowoczesnej lub też stylizowanej. Należy zwrócić uwagę, że marmur jest kamieniem dość delikatnym, mniej odpornym na kruszenie od granitu czy też działanie kwasów i płynów.

Trawertyn jest porowatą skałą składająca się głównie z kalcytu i aragonitu. Najczęściej występuje w kolorze białym.Jest ozdobnym materiałem budowlanym. Trawertyn stosuje się do wnętrz.
Płyty z trawertynu stosuje się do wykładania podłóg czy też ścian. Dostępny w wielu formatach i barwach. Posiadają one też różną strukturę powierzchni. Doskonały materiał budowlany do dekoracyjnego wykańczania wnętrz. Proponujemy jego zastosowanie jako parapety, stopnie, posadzki, blaty kuchenne, blaty łazienkowe, stoły, stoliki, okładziny ścian i słupów, elementy kominkowe oraz inne elementy według życzenia.

Kwarcogranit to materiał, który jest wytwarzany sztucznie na bazie kwarcu naturalnego . Dlatego też posiada najwyższą wytrzymałość na ścieranie, krojenie oraz szatkowanie ró. Z tego względu jest to materiał idealny na blaty kuchenne czy łazienkowe.

<< strona główna 
Kolory kamieniMarmuryTravertynyKwarcogranity

Onyxy


Schody
Parapety
Blaty kuchenne
Nagrobki
Kolory kamieni